Na sjednici Općinskog vijeća Travnik održanoj dana 5.12.2019. godine donesen je sljedeći:

S obzirom na to, da nam predstoji zimski period, te da jaku zimu i snježne padavine ne možemo spriječiti, ali pravilnim i pravovremenim postupanjem možemo ublažiti ili spriječiti posljedice koje te pojave mogu prouzrokovati, mole se građani područja općine Travnik da u slučaju:

U prisustvu preko 1200 zvanica, u njemačkom gradu Düsseldorfu se održala manifestacija dodjele nagrade za održivost iz oblasti biznisa, privrede, nauke, proizvodnje, istraživanja, te partnesrkih gradova.

Manifestaciji je  prisustvovala  ,između ostalih,i njemačka kancelarka Angela Merkel te   bivši njemački predsjednik Christian Wulff.

Zakazana 30. REDOVNA sjednica Općinskog vijeća Travnik, koja će se održati  05. 12. 2019. godine (ČETVRTAK), u 9ºº sati, u Velikoj sali Općine Travnik.

U skladu s Zakonom o budžetima u Federaciji Bosne i Hercegovine („Sluţbene novine FBiH“ broj: 102/13, 9/14, 13/14, 8/15, 91/15, 102/15, 104/16, 5/18 I 11/19), pripremljen je Dokument okvirnog budžeta Općine Travnik za period 2020. - 2022. godina. Izrada Dokumenta okvirnog budžeta (u daljem tekstu DOB) za trogodišnji period je obaveza za sve korisnike budžetskih sredstava i vanbudžetskih fondova.

Služba za civilnu zaštitu obaviještava građane da u slučaju nastanka zemljotresa:

Pozivamo poduzetnike da se prijave - zakup štanda osigurala Općina

Načelnik Općine Travnik Admir Hadžiemrić povodom 25. novembra Dana državnosti BiH, praznika koji označava historijski kontinuitet Bosne i Hercegovine kao države, svim građanima općine Travnik upućuje iskrene čestitke, uz želju da svojim zajedničkim trudom i radom doprinesemo jačanju države, solidarnosti i poštivanju različitih duhovnih i kulturnih vrijednosti.

Ponos na viševijekovni državni kontinuitet i identitet naše domovine kao i bogatstvo različitosti obavezuju nas sve da uvažavamo i čuvamo istinu o Odlukama ZAVNOBiH-a,o svojoj historiji, postojanju, o onima koji su izgubili svoje života braneći je zbog zajedničke budućnosti.

Obavještavamo vas da će se u periodu od 01.12 do 15.12.2019. godine na teritoriji općine Travnik provesti anketa "Godišnje istraživanje farmi 2019 (GIF).