Javnim pozivom za učešće  u programu obilježavanja manifestacije „Dan općine Travnik“ koji je objavljen prije nekoliko dana, zvanično je najavljena deveta po redu tradicionalna kulturno-zabavna i sportska manifestacija, a danas je u zgradi Općine Travnik održan prvi sastanak na kojem je formiran Organizacioni odbor ove manifestacije.

U toku su pripreme za obilježavanje Dana općine Travnik.

Načelnik Općine Travnik objavljuje Javni poziv za učešće u programu obilježavanja Dana općine Travnik u 2020..g. – 21.03.2020.g.

Pozivaju se građani koji su upisani u izvod iz Centralnog biračkog spiska za MZ Kalibunar, odnosno građani koji imaju evidentirana prebivališta u naseljenim mjestima, naseljima i ulicama koje pripadaju MZ Kalibunar, da učestvuju u izborima za organe mjesne zajednice i da biraju  delegate za Skupštinu MZ, kandiduju predsjednika Skupštine, te predsjednika i članove Savjeta mjesne zajednice.

Obavještavaju se studenti i učenici koji su po gore navedenom pregledu ostvarili pravo na stipendiju da će se potpisivanje ugovora o dodjeli stipendija održati dana 17.01.2020.godine (petak), sa početkom u 18,00 sati, u velikoj sali Općine Travnik.

Obavještavaju se svi poljoprivredni proizvođači da su, shodno članu 14. Pravilnika o upisu u Registar poljoprivrednih gazdinstava i Registar klijenata (“Sl. novine F BIH”, broj 42/08)  obavezni izvršiti ažuriranje podataka u navedenim Registrima za 2020. godinu.

Svim sugrađanima općine Travnik pravoslavne vjeroispovjesti želimo sretnu Badnju večer i Božić, sa željom da praznike proslave u duhovnom miru, porodičnoj sreći njegujući tradiciju i običaje.

Neka božićni praznici proteknu u znaku mira, ljubavi i međusobnog praštanja i povjerenja.

Želimo da svima vama praznični dani donesu dobro zdravlje, sreću i radost.

Sretan Božić!

Predsjedavajuća OV, Vlatka Lovrinović

Načelnik Općine Travnik, Admir Hadžiemrić

Objavljen konkurs za prodaju neizgrađenog građevinskog zemljišta

Danas (27. decembra) organizirana je tradicionalna  Novogodišnja press konferencija .

Zakazana 32. REDOVITA sjednica Općinskoga vijeća Travnik, koja će se održati  30. 12. 2019. godine (PONEDJELJAK), u 10ºº sati, u Velikoj dvorani Općine Travnik.