Povodom 25.novembra Dana državnosti održan turnir u streljaštvu - 5.0 out of 5 based on 1 vote

U povodu 25.novembra Dana državnosti Bosne i Hercegovine streljački klub „Target“ iz Travnika je organizovao revijalni turnir u streljaštvu-serijska vazdušna puška.

Prisjećajući se povijesne  filozofije ZAVNOBIH-a  kojom je jasno izražen i potvrđen stav da Bosna i Hercegovina pripada njenim narodima i da je ona njihova domovina  i ove godine dočekujemo Dan državnosti  .

Tim povodom načelnik Općine Travnik, Admir Hadžiemrić svojim sugrađanima upućuje iskrene čestitke naglašavajući potrebu ponosnog isticanja  njene  demokratske tradicije koja potvrđuje povijesnu  memoriju o srednjevijekovnoj državi.

Ovo je bila i ostala  država sa bogatim kulturno-povijesnim nasljeđem, različitostima koje su  se uvažavale i dopunjavale i tim neumoljivim argumentima  kao pobjednik izlazila iz svih iskušenja .

Ovo je država svih njenih građana koja nikada nije pristala da bude drugačija i zato,  i ove generacije moraju učiniti maksimum da jačaju njene državnopravne dimenzije i demokratsku tradiciju.

Sretan Dan državnosti !

U skladu sa članom 1. Pravilnika o sadržaju, obliku, uslovima i načinu izdavanja i čuvanja vodnih akata (“Službene novine FBiH", broj 41/20), obavještavaju  se građani  MZ KRALJEVICE i ostali zainteresovani građani da je podnesen zahtjev za izdavanje  prethodne vodne saglasnosti za rekonstrukciju vodovoda, odnosno  priključak na rezervoar Vlahovići, tako što će izvršiti priključak cijevi od 1 cola iz glavnog rezervoara “Mešćema” na rezervoar “Vlahovići”.

Ime i adresa podnosioca zahtjeva za izdavanje VS: Alen Islamović, Vlahovići bb,

Travnik

Opis aktivnosti koja je predmet zahvata: Rekonstrukcija vodovoda, odnosno

rezervoara “Mešćema” na rezervoar “Vlahovići”.

Osnovni podaci o lokaciji na kojoj će se odvijati predmetne aktivnosti: Predmetna

aktivnost će se vršiti na lokaciji glavnog rezervoara “Mešćema” na rezervoar “Vlahovići”.

Način učešća javnosti::Pisano izjašnjavanje u roku od 8 (osam) dana od dana

objavljivanja na web stanici Općine Travnik

Naziv organa kojem se dostavljaju pisana izjašnjenja:Općina Travnik, Služba za

razvoj, privredu i vanprivredu, Konatur bb, 72270 Travnik.

Podaci o međuentitetskim aktivnostima, ukoliko postoje pretpostavke::Nema

pertpostavki o međuentitetskim aktivnostima.

Sve zainteresovane strane, vezano za predmetne aktivnosti, mogu svoja pisana izjašnjenja dostaviti Općini Travnik- Službi za razvoj, privredu i vanprivredu u roku od 8 (osam) dana od dana objave ovog obavještenja.

Ovo obavještenje će se objaviti na web stranici Općine Travnik, oglasnoj ploči Općine Travnik, Oglasnoj ploči MZ Kraljevice.

Travnik:18.11.2020. godine.

POMOĆNIK NAČELNIKA

Amira Đelilbašić dipl.ecc

PO OVLAŠTENJU

Semin Konjalić, dipl. pol.

Saradnja JU Gradska biblioteka Travnik sa Institutom za jezik Univerziteta u Sarajevu u okviru projekta „Bosanska pisma kroz (kulturnu) historiju“ započela je u septembru 2019. godine. Potvrda ove saradnje u praksi ostvarena je u okviru kulturne manifestacije „Andrićevi dani 2019“ kada je projekat predstavljen i kada je nakon Grada Sarajeva, Travnik postao drugi grad u Bosni i Hercegovini koji je svoj naziv dobio na pet bosanskih pisama – glagoljici, bosančici, arebici, ćirilici i latinici. Tada je JU Gradska biblioteka Travnik svim osnovnim i srednjim školama, dječijim vrtićima i obdaništima s područja općine Travnik podijelila B2 promotivne plakate s nazivom imena grada Travnika na pet bosanskih pisama.
Planirano je da u okviru druge faze projekta, a pred početak ovogodišnje ljetne turističke sezone Travnik bude prvi grad u Bosni i Hercegovini koji će dobiti i promotivne bilboarde s nazivom grada na pet bosanskih pisama, ali je pandemija utjecala na planove i prolongirala drugu fazu projekta.
Uključenjem BZK „Preporod“ Travnik u projekat i promocijom projekta u okviru programa kulturne manifestacije „Dani šejha Abdulvehhaba Ilhamije Žepčaka 2020“, danas su promotivni bilboardi s nazivom imena grada Travnika na pet bosanskih pisama postavljeni uz magistralnu cestu na istočni i zapadni ulaz u Travnik.
Projekat „Bosanska pisma kroz (kulturnu) historiju“ pored toga što predstavlja izuzetan doprinos promociji jezičke i kulturne historije Travnika, kulture u najširem smislu, turizma i turističkih potencijala općine Travnik, potvrdio se upravo i kao praktična realizacija bosanskog bogatstva raznolikosti – započet u okviru kulturne manifestacije „Andrićevi dani 2019“, okončan okviru u kulturne manifestacije „Dani šejha Abdulvehhaba Ilhamije Žepčaka 2020“.
Projekat je u cjelosti podržan od strane Općine Travnik – Načelnika Općine Travnik.

Pozivaju se svi predsjednici, članovi i zamjenici biračkih odbora koji su učestvovali u radu na Lokalnim izborima 2020. godine na području Općine Travnik da izvrše dostavu kopije ličnih tekućih računa na portirnicu zgrade Općine Travnik. Tekući računi moraju glasiti isključivo na ime osobe koja je učestvovala u radu biračkog odbora.

IN MEMORIAM  - MUHAMED SKROBO

Fuad Tahirović , koji je cijeli svoj radni vijek proveo kao uposlenik općinske administracije, poštovani građanin Travnika, cijenjeni stručnjak u oblasti katastra,  preminuo je u 65-oj godini života.

Obavijest o preuzimanju kosilica I kopačica I potpisivanju Ugovora o dodjeli plastenika - 5.0 out of 5 based on 1 vote

Obavještavamo odabrane korisnike poticaja za poljoprivredu da je  potpisivanje Ugovora za plastenike predviđeno  za četvrtak 19.11.2020.godine  u 13:00 sati u kancelariji broj 9.

Preuzimanje kosilica I kopačica  predviđeno je za četvrtak 19.11.2020.godine u 10:00 sati na parkingu Općine Travnik ispred Vatrogasnog doma. Potrebno je obezbijediti prevoz i sa sobom ponijeti ličnu kartu.

Obavještavamo zainteresovane da je produžen rok za prijavu po JAVNOM POZIVU za predaju zahtjeva za dodjelu plastenika od 100 m2 sa dodatnom opremom putem sufinansiranja.

Novi rok je do 13.11.2020.godine