1 1 1 1 1
Odlukom Vlade Federacije BIH o rebalansu Budžeta za izgradnju dijela Privredno-sportskog centra „Pirota“ u Travniku izdvojeno 1.000.000,00 KM. Višegodišnji napori Općine Travnik da obezbijedi podršku za finansiranje završetka radova na objektu Privredno-sportskog centra „Pirota“ konačno su urodili plodom. Odlukom Vlade Federacije BIH o rebalansu Budžeta za nastavak izgradnje dijela Privredno-sportskog centra „Pirota“ u Travniku izdvojeno 1.000.000,00 KM. Ova sredstva namijenjena su za završetak radova i stavljanje u funkciju sportske sale ,koja je ,zbog potreba sportskih klubova i potreba mladih , izdvojena kao prioritet.Naravno,za završetak kompletnog objekta potreba su mnogo veća sredstva koja će Općina Travnik nastojati da obezbijedi u što kraćem roku intenziviranjem aplikacija donatorima.Podrška se očekuje i od Vlade Srednjobosanskog kantona . Općinski načelnik i općinske službe vode ubrzane aktivnosti kako bi izgradnja započela odmah nakon što odobrena sredstva postanu operativna o čemu će građani Travnika biti na vrijeme obaviješteni.