1 1 1 1 1
Osmi po redu „Vlašićki kup“ okupio oko 200 takmičara iz čitave Bosne i Hercegovine Planina Vlašić i SKI klub „Karaula“ i ove godine bili su domaćini dječijeg prvenstva u alpskim disciplinama.Učešće na „Vlašićkom kupu 2008“ uzelo je oko 200 takmičara iz svih klubova Bosne i Hercegovine .Organizator ovog takmičenja SKI klub „Karaula“ ,kao i do sada svoj dio posla obavio je profesionalno bez i jednog jedinog propusta. Općina Travnik je generalni sponzor ovog takmičenja tako da je i čast da ovogodišnji „Vlašićki kup“ proglasi otvorenim pripala načelniku Općine Travnik,Tahiru Lendi koji je ovom prilikom ukazao na interes Travnika da Vlašić stvori sve pretpostavke da u skoroj budućnosti bude domaćin nekog od FIS takmičenja. Ovo je prilika da Općina pokaže i ponos zbog rezultata koje su postigli takmičari kluba domaćina ,posebno Goran Belmin koji se i u slalomu i u veleslalomu okitio zlatom kao i Vujinović Srđan koji je u veleslalomu zauzeo drugo mjesto . SLALOM mlađi dječaci 1. Belmin Goran (Karaula), 2. Marko Šljivić (I. Sarajevo), 3. Strahinja Stanišić (Jahorina), mlađe djevojčice 1. Vanja Cicović (Jahorina), 2. Selma Hodžić (Ilidža), 3. Eme Gičević (Ilidža). stariji dječaci 1. Ante Radoš (Blidinje), 2. Kerim Sabljica (Bjelašnica), 3. Ivan Krajinović (Blidinje). starije djevojčice 1. Azra Kulović (Bjelašnica), 2. Kristina Kusmuk (Jahorina), 3. Šejla Vila (Željezničar). VELESLALOM mlađi dječaci 1. Belmin Goran (Karaula), Srđan Vujinović (Karaula), Marko Šljivić (I. Sarajevo), mlađe djevojčice 1. Selma Hodžić ( (Iliđa), 2. Vanja Cicović (Jahorina), 3. Ema Gičević (Ilidža). stariji dječaci 1. Kerim Sabljica (Bjelašnica), 2. Ivan Krajinović (Blidinje), 3. Vuk Ćosić (Jahorina). starije djevojčice 1. Kristina Kusmuk (Jahorina), 2. Šejla Vila (Željezničar) i 3. Azra Kulović (Željezničar).