1 1 1 1 1
Na Međunarodnom FIS takmičenju i Državnom prvenstvu BIH u slalomu i veleslalomu za muškarce i žene ,koje je održano na Jahorini pet takmičara SKI kluba „Karaula“ ostvarilo izuzetne rezultate Na Međunarodnom FIS takmičenju i Državnom prvenstvu BIH u slalomu i veleslalomu za muškarce i žene ,koje je održano na Jahorini pet takmičara SKI kluba „Karaula“ ostvarilo izuzetne rezultate čime su Travnik i svoju“matičnu“planu Vlašić predstavili na najbolji mogući način. Na pobjedničkom postolju u kategoriji MUŠKARCI za disciplinu veleslalom našla su se dva takmičara ovog kluba Igor Laiker –novi državni prvak BIH i Irfan Dervić-kao treći u državi . Dva mjesta na pobjedničkom postolju u kategoriji ŽENA bila su rezervisana za takmičarke SKI kluba „Karaula“-Ajla Karajko ,osvajanjem bronzane medalje uvrstila se među tri najbolje skijašice u BIH a njena klupska kolegica Mojca Rataj svojim rezultatom kući je ponijela srebrnu medalju. Najtrofejnija takmičarka ovog kluba,Amna Helda u veleslalomu ,nažalost nije imala svoj dan,međutim rezultati koje je postigla na međunarodnim FIS takmičenjima u ovoj skijaškoj sezoni i dalje joj obezbjeđuju čvrstu poziciju u samom vrhu BIH skijanja. Što se tiče slaloma ,u jakoj konkurenciji za ŽENE Mojca Rataj je postala viceprvak BIH a izuzetna Amna Helda bila je četvrta od bosanskohercegovačkih takmičarki. Irfan Dervić se i u ovoj disciplini ,kao trećeplasirani takmičar BIH, okitio bronzanom medaljom. Njihov trener Adnan Helda,uputio im je srdačne čestitke telefonskim pozivom iz Hrvatske gdje se nalazi sa mlađim takmičarima ovog kluba na Međunarodnom dječijem prvenstvu. Ovom prilikom načelnik Općine Travnik,Tahir Lendo ovim mladim sportistima upućuje iskrene čestitke izražavajući zahvalnost što na najbolji mogući način promovišu svoj grad.