1 1 1 1 1
Na web stranici Direkcije za evropske integracije www.dei.gov.ba objavljena je vijest o Stipendijima Evropskog fonda za Balkan (EFB) : Supporting Excellence and Leadership Governance Evropski fond za Balkan objavljuje: Fellowship Programme for Young Goverment Officials from the Western Balkan: Supporting Excellence and Leadership in Governance» Stipendije Evropskog fonda za Balkan (EFB) namijenjene su mladim državnim službenicima, « budućim donositeljima odluka, koji žele da oblikuju regionalnu i evropsku saradnju koristeći energiju i entuzijazam». Ovaj program stipendiranja će dati mogućnost da 20 mladih državnih službenika iz Zapadnog Balkana provede 3 mjeseca (period od aprila 2010-juli 2010) u državnim institucijama Austrije, Belgije, Češke, Njemačke, Italije, Portugala,Slovačke, Slovenije, Holandije i Poljske. On također uključuje posjete EU i drugim institucijama u Bruxellesu, zajedničke obuke i radionice. Krajnji rok za prijavljivanje je 15. septembar 2009. Kopiju aplikacije potrebno je poslati u elektronskoj verziji na email adresu: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. Više informacija o samom programu stipendiranja, načinu i uputstvima za apliciranje možete pronaći na sljedećim linkovima : Fellowship Programme Description Call for Aplication Guidelines for Applicants