1 1 1 1 1
REZ Agencija nastavlja projekat „Vratimo život prigradskim naseljima“ Regionalna razvojna agencija za regiju Centralna BiH-REZ je objavila završetak radova na područnoj četvorogodišnoj osnovnoj školi u Vlahovićima, Turbe, općina Travnik. U saradnji sa REZ Agencijom, holandska organizacija „Institut Veteranen Eindohoven“ je obezbijedila finansijska sredstva, ali i svoj lični doprinos kroz angažman svojih volontera u sanaciji škole. Ovom prilikom su izvršeni molersko dekoraterski radovi, rekonstrukcija mokrog čvora, farbanje stolarije, zamjena vodovodnih instalacija, postavljanje novih podnih obloga. Svečana ceremonija kojom će se obilježiti završetak radova će se održati u petak, 25. 09.2009. godine u 12:00 sati u školi u Vlahovićima, a ovom događaju će prisustvovati predstavnik općine Travnik, predstavnik REZ Agencije u Travniku te drugi gosti. Projekat predstavlja nastavak aktivnosti koji je pokrenula REZ Agencija u 2007.godini, pod sloganom „Vratimo život prigradskim naseljima“. Na području općine Travnik, aktivnosti su obuhvatile uspješnu obnovu osnovne škole Karaula, osnovne škole Vitovlje, osnovne škole Bijelo Buće- Pulac, organizaciju Kids Festivala u Turbetu, obnovu igraonice Sunce te odlazak više od pet grupa od po 52 učenika u Holandiju na tronedjeljni odmor. REZ Agencija, koja pokriva područje 15 općina Srednjebosanskog i Zeničko-dobojskog kantona i općinu Teslić, je jedna od pet regionalnih razvojnih agencija u BiH. REZ Agencija stvara jasnu viziju i usmjerava realizaciju regionalne razvojne strategije kroz mobilizaciju svih aktera ekonomskog razvoja, stvaranje povoljnijeg poduzetničkog okruženja, razvijanje ljudskih resursa, promociju mogućnosti regije i privlačenje investicija i financijskih sredstava.