1 1 1 1 1
Općina Travnik i Development studio ( www.posao.ba) potpisali su Memorandum o razumijevanju i saradnji kojim je Općina preuzela obavezu maksimalnog učešća u zapošljavanju mladih ljudi kao jednom od glavnih prioriteta.Prema navedenom Memorandumu potpisnici istog će zajednički raditi na organizaciji lokalnog sajma zapošljavanja koji uključuje aktivnosti posredovanja u zapošljavanju,edukaciji i promociji privrednog potencijala lokalne zajednice. U okviru dogovorenog ,u četvrtak,1.10.2009.godine u vremenu od 11,00 sati do 17,00 sati,na platou ispred ProCredit banke ,biće organizovana prezentacija poslova za koje su potrebni radnici.Zainteresovani mladi mogu doći i na licu mjesta popuniti prijavu za poslove za koje su zainteresovani . Istovremeno, u Maloj Sali Općine Travnik u vremenu od 12,00 sati do 16,00 sati,organizovana je radionica sa ciljem pomoći mladima da izrade svoj CV i kako da popune prijave za posao.