1 1 1 1 1
U toku prošle sedmice načelnik Općine Travnik sa svojim saradnicima boravio je u Leipzigu.Razlog posjete bio je višestruk .Ono što izdvajamo kao događaj od posebnog značaja je prisustvo Konferenciji gradonačelnika na temu“ Razvoj grada i demokratija“kojoj su prisustvovali načelnici i gradonačelnici općina i gradova koji su u mreži prijateljskih gradova sa Leipzigom.Ovoj Konferenciji je pored načelnika Tahira Lende,prisustvovala i pomoćnica načelnika za razvoj,privredu i vanprivredu kao osoba u čijoj je nadležnosti i planiranje razvoja naše općine te se nadamo da će stečena iskustva i saznanja uticati i na unapređenje procedura koje se direktno odnose na planiranje razvoja. U Leipzigu je upriličen još jedan ,za Travnik značajan događaj,konkretnije, promocija nagrade koju je Evropski parlament dodijelio Društvu Leipzig-Travnik za unapređenje međuopćinske saradnje unutar evropskih granica. Pored navedenog,načelnik je prisustvovao i svečanoj ceremoniji obilježavanja dvadeset godina od ujedinjenja dvije Njemačke.
Konferencija
Nagrada
Previous Next Play Pause
Konferencija Nagrada