1 1 1 1 1
Udruženje građana „Vlašić-planet života“ i ove godine organizuje tradicionalnu akciju čišćenja i uređenja zelenih površina na Babanovcu koja je istovremeno i prilika za ugodno druženje istinskih ljubitelja Vlašića. Međutim, od ove godine Općina Travnik ima aktivnu ulogu u planiranju i organizaciji ove akcije čime je uspostavljen partnerski odnosi i u ovoj oblasti. Služba za zajedničke i komunalne poslove Općine Travnik je osigurala određeni broj sadnica ukrasnog bilja, parkovskih korpi za smeće i goriva za uređenje područja pored stadiona, neposredno uz tek asfaltirani put.Pored toga Odlukom o komunalnom redu za područje Babanovca predviđeno je da mjesec maj bude zvanično „mjesec čistoće“ čime Općina preuzima još aktvniju ulogu o organizaciji ove akcije čišćenja i uređenja. U cilju proljetnog uređenja Babanovca za 2010.g. udruženje građana "Vlašić planet života" poziva sve zainteresovane da se pridruže, te da svi damo doprinos za ljepšim i uređenijim okolišem na našoj ljepotici. Akcija čišćenja i uređenja zelenih površina na Babanovcu 22 i 23.05.2010.godine. Okupljanje učesnika je u 9,00 sati na centralnom platou ispred „Vlašićke kolibe“