1 1 1 1 1
Nakon provedenih zakonskih postupaka odabira izvođača radova Općina Travnik je 21.05.2010. potpisla Ugovor o izvođenju radova na sanaciji i asfaltiranju puteva na području općine Travnik koji obuhvata područja: zonu Turbe, zonu Centar i zonu Bila. U ime Ivestitora-Općine Travnik Ugovor je potpisao Načelnik općine, gosp. Tahir Lendo a u ime izvođača radova „Rudnici Gipsa“ d.o.o. Donji Vakuf, direktor društva, Abdulah Čepalo. Ovim Ugovorom obuhvaćen je 51 putni pravac koji su raspoređeni po svim mjesnim zajednicama na području cjele općine Travnik. Ukupna vrijednost projekta iznosi 438.794,23 KM. Izvođač radova je preduzeće „Rudnici Gipsa“ d.o.o. Donji Vakuf. Rok izvođenja radova 90 dana od dana uvođenja u posao. Napominjemo da su već dijelom završeni radovi na asfaltiranju puteva koji su ugovoreni u okviru projekta GAP uz učešće GAP-a 50% u ukupnom iznosu 250.000,00 KM i to na području Babanovca, Nove Bile i Mehurića. Realizovanjem ovih projekata stvaraju se bolji uslovi življenja na području naše općine i ostvaruju se veće mogućnosti za razvoj privrede u našoj općini. Zainteresovani mogu preuzeti spiskove putnih pravaca za čiju sanaciju je potpisan Ugovor na linkovima ispod.

Putevi u zoni Bile