1 1 1 1 1
U okviru projekta „TRIK za nove mogućnosti u zapošljavanju i poduzetništvu“ raspisan je drugi Javni poziv za apliciranje za mjesto u Inkubatoru Centra za edukaciju mladih u Travniku „Bee Zone“. Projekt se implementira u okviru krovnog projekta „Podrška lokalnim partnerstvima za zapošljavanje u Bosni i Hercegovini“, kojeg financira EU, a provodi Međunarodna organizacija rada (ILO). Poslovni Inkubator je odjel Centra za edukaciju mladih u Travniku koji pomaže mladim poduzetnicima u razvijanju poslovnih ideja i stvaranju novih poslova. Preduzećima u inkubatoru „Bee Zone“ nudimo: - pozitivno poduzetničko okruženje; -stručnu podršku u jačanju preduzetničkih vještina; - stručnu podršku u razvoju poslovnog modela; - mentorsku podršku u razradi i finalizaciji poslovnog plana; - podršku u javnom prezentiranju i prezentiranju ideje investitorima; -finansijsku podršku u izradi prototipa proizvoda i/ili usluge; -finansijsku investiciju i dugoročno mentorstvo, zavisno od pokazatelja biznis plana i ocjene stručne komisije. Inovativne ideje koje imaju potencijal rasta i stvaranja novih radnih mjesta moći će koristiti bespovratna start up sredstva u vrijednosti do 10 000 KM po jednom aplikantu. Na poziv mogu aplicirati osobe od 18-35 godina iz Bosne i Hercegovine i inostranstva, koje imaju inovativne ideje bazirane na znanju i žele pokrenuti vlastiti posao. Javni poziv je otvoren do 21. septembra 2018. godine. Vodeći partner u projektu je Regionalna razvojna agencija za regiju Centralna BiH - REZ, a partneri su: Općina Travnik, Centar za edukaciju mladih – CEM, Sveučilište/Univerzitet "Vitez" u Travniku, Služba za zapošljavanje SBK/KSB, GS tmt d.o.o. Travnik i NOBIL d.o.o. Nova Bila. JAVNI POZIV i APLIKACIJSKI OBRAZAC u cjelosti možete preuzeti na: www.rez.ba www.cem.ba www.beezone.ba