1 1 1 1 1

Projekt USAID Razvoj održivog turizma u BiH (Turizam) u partnerstvu sa Federalnim ministarstvom okoliša i turizma i Federalnim ministarstvom poljoprivrede, vodoprivrede i šumarstva organizuje radionice u 9 gradova širom Federacije Bosne i Hercegovine na temu „Upravljanje, promocija i prodaja autentičnog smještaja u ruralnim sredinama“.

Ruralni turizam ima veliki potencijal da stimuliše lokalni ekonomski razvoj i komplementaran je s poljoprivredom kao i drugim ekonomskim aktivnostima koje doprinose rastu dohotka i otvaranju novih radnih mjesta. Ovim aktvnostima želimo da pružimo obuku kako svim postojećim pružaocima usluga, tako i onim koji planiraju u budućnosti krenuti sa pružanjem smještaja i iskustava u ruralnim područjima. Na radionicama koje ćemo održati će biti predstavljene najbolje prakse u upravljanju, promociji i prodaji autentičnih i uspješnih ruralnih iskustava, fokusirajući se na kapacitete za unapređenje poslovnog upravljanja, pozicioniranje na tržištu, prodaju i dizajn proizvoda, uzimajući u obzir potrebe i motivaciju post COVID-19 posjetitelja. 

  

Radionice će se održati prema sljedećem rasporedu: 

  • 17 maj Bihać
  • 18 maj Jajce
  • 19 maj Travnik
  • 20 maj Tuzla
  • 23 maj Sarajevo
  • 24 maj Konjic
  • 25 maj Mostar
  • 26 maj Ljubuški
  • 27 maj Livno

  
Za više detalja o dnevnom redu, registracijskoj formi i ostalim detaljima kliknite na sljedeći link: https://academy.turizambih.ba/wp-content/uploads/2022/05/Pozivno-pismo-i-agenda-za-radionice-Ruralni-turizam-1.pdf

Molimo Vas da ovu informaciju proslijedite svim potencijalno zainteresovanim učesnicima kojim navedena radionica može biti od koristi. 

 

Poziv i dnevni red